czwartek, 1 września 2016

"WYBÓR" NICHOLAS SPARKS | REVIEW


Hej,witajcie! Dziś mamy dla was kolejną recenzję a jest nią "Wybór" Nicholasa Sparks'a! Bardzo lubimy jego książki więc bez recenzji jednej z nich by się nie obyło! 
Zapraszamy!

Tytuł oryginału: The Choice
Data wydania: 
Liczba stron: 398

Opis książkowy: Travis Parker nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie femme fetale, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną - coś odmieni w jego życiu? Gabby odrzuca próby nawiązania bliższej znajomości. Wydawałoby się, że pomiędzy tym dwojgiem nic nie może się wydarzyć, a jednak... Z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem. 
Książka ciekawa, wciągająca i wzruszająca. Wrażliwych czytelników może doprowadzić nawet do łez. 
Travis i Gabby - dwie pozornie różne osoby, wydawać by się mogło, że wręcz przeciwieństwa. Jednak przy bliższym poznaniu zdają się idealnie do siebie pasować.  
Travis to wyluzowany i rządny przygód człowiek. Uwielbia uprawiać sport i spędzać czas z przyjaciółmi, i mimo, że nie daje tego po sobie poznać to marzy o rodzinie jaką tworzą jego przyjaciele. 

Gabby natomiast wydawać się może ustatkowaną i rozsądną kobietą. Ma stałą prace, chłopaka i ukochanego psa, mieszka w pięknej okolicy. Mimo to nie jest szczęśliwa, i czytając tą książkę odniosłam wrażenie, że jej życie nudzi ją. 

Myślę, że to co łączy Travisa i Gabby to samotność. To ona popycha ich do nawiązania kontaktu i spędzania wspólnego czasu. A to co wyniknie z ich spotkań stanie się największym szczęściem w życiu obojga. Jednak los zechce zabrać im to szczęście. Czy tak się stanie? Odpowiedz na to pytanie znajdziecie w książce, którą gorąco polecamy wam przeczytać. 


Mimo, że los stawia na ich drodze wiele przeszkód udaje im się być szczęśliwymi, ponieważ jak wielokrotnie udowodnił nam Nicholas Sparks - prawdziwa miłość zwycięży wszystko i obejdzie każdą przeszkodę. 
Jeśli chodzi o samą budowę książki to rozdziały dzielą się na opisywane z perspektywy dwóch głównych bohaterów: Travisa i Gabby.
2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Sparksa, ale muszę wreszcie spróbować, bo wiele osób poleca. Może sięgnę najpierw akurat po "Wybór", kto wie. :) Wasz blog zapowiada się ciekawie, będę tu zaglądać. ;)

    Pozdrawiam!
    echelynne.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń